Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Barefoot - buty dla dzieci - bosa stopa

Chodzenie na bosaka ma wiele właściwości prozdrowotnych. Fizjoterapeuci mówią o tym od dawna. Z kolei elastyczne buty barefoot gwarantują najmłodszym wrażenie bosej stopy. Jest ono także zalecane między innymi przez podologów. Za sprawą takiego obuwia możliwe jest swobodne kształtowanie się mięśni bez jednoczesnego obciążania stawów. Nie musisz zatem martwić się o prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Zapoznaj się z dostępnymi w tej kategorii produktami, a także poznaj najważniejsze informacje na ich temat.

  • nowość

Miękkie buty dla dzieci barefoot — co to jest?

Samo określenie "barefoot", czyli bosa stopa to termin, który podkreśla, że poruszanie się na bosaka jest najzdrowsze. Stopa człowieka dzięki ewolucji została bowiem tak opracowana, że służy jako naturalny amortyzator dla organizmu. W pewnym jednak momencie, wraz z rozwojem przemysłu obuwniczego, pojawiły się na rynku buty, które także amortyzują. Nie przynosi to jednak wiele korzyści dla zdrowia. Miękkie buty dla dzieci typu barefoot to zupełnie inny rodzaj obuwia.

Pełni ono funkcję ochronną, ale jednocześnie wspiera naturalny rozwój oraz funkcjonalność stopy młodego użytkownika. Kluczowymi cechami takich produktów są:

  • elastyczna płaska podeszwa,
  • kształt przypominający anatomiczny układ stopy,
  • szeroki czubek,

Za sprawą elastycznej podeszwy stopa przez cały czas pracuje, a dziecko czuje powierzchnię, po której się porusza. W związku z tym nabiera pewności w chodzeniu i bieganiu, a także nabywa umiejętność zachowania równowagi. Buty dla dzieci barefoot dzięki anatomicznie szeroko wyprofilowanym czubkom uwzględniają naturalny kształt stopy. W związku z tym zapewniają sporo miejsca na palce. Nie musisz zatem obawiać się, że Twojej pociesze będzie niewygodnie. Brak podniesionej pięty i podniesionych palców sprawia, że nie osłabia się łuk poprzeczny i nie odchyla środek ciężkości ciała. Z kolei idealnie dobrana do miękkich butów dla dzieci wkładka powoduje, że młode osoby działają i rozwijają się samodzielnie. Już w trakcie lekcji wychowania fizycznego i podczas zabaw z kolegami dostrzeżesz, jak dobrą koordynację ruchową udało się osiągnąć. Nie będziesz zatem martwić się o to, czy Twoja pociecha nauczy się prawidłowej techniki chodzenia lub biegania. Być może nawet dzięki świetnej koordynacji oraz sprawności Twoje dziecko zostanie w przyszłości sportowcem?

Dlaczego warto wybrać miękkie buty dla dzieci?

Rodzice, którzy uważają za ważny prawidłowy rozwój ich dzieci, często decydują się na buty dla dzieci barefoot.

Elastyczne buty barefoot w przeciwieństwie do obuwia zbyt szpiczastego, zbyt ciasnego lub na obcasie, wysokiej podeszwie zapobiega problemom zdrowotnym, takim jak na przykład: haluksy, płaskostopie lub młotkowate palce u stóp. To doskonałe rozwiązanie także dla tych najmłodszych, którzy mają niewielkie problemy z chodzeniem. Elastyczne buty barefoot pozwalają bowiem w pewien sposób trenować nogi. Mniejsze ryzyko upadku dziecka to również mniejsze prawdopodobieństwo, że Twoja pociecha nabawi się jakiegoś urazu.

Miękkie buty dla dzieci Bobux  — dlaczego to ważne?

Miękkie buty dla dzieci Bobux - dzięki miękkiej podeszwie Twoja pociecha może bezpiecznie ćwiczyć swoje umiejętności chodzenia.Ponadto ze względu na elastyczność podeszwy ma znacznie większą kontrolę nad swoim ciałem. Miękka podeszwa umożliwia ruch stopie we wszystkich kierunkach, nie obciąża jej i nie gniecie, nie powoduje deformacji. Na miękkie podeszwy powinni zwracać także uwagę dorośli. Za sprawą odpowiedniego wykonania butów dla dzieci dostępnych w tej kategorii możliwe jest także intensywne i dynamiczne poruszanie się. Buty barefoot bosa stopa mają jak najmniej ograniczać dziecięcą stopę, by zapewnić jej prawidłowy rozwój w naturalny sposób. W takich butach dziecko ma jednocześnie zapewnioną pełną ochronę stopy. Ważne jest również to, że Twoja pociecha czuje się jakby cały czas była na bosaka. Decydując się na wysokiej jakości elastyczne buty barefoot, inwestujesz zatem w zdrowie oraz prawidłowy rozwój swojego dziecka. Wzorce chodzenia, jakich nabierze Twój syn lub Twoja córka w trakcie pierwszych etapów życia, będą rzutowały na ich przyszłość. Zadbaj o to!

Buty dla dzieci barefoot Bobux — sklep internetowy Hopsasabutydladzieci.pl

Buty dla dzieci barefoot to nasz flagowy asortyment. Podążając za najnowszą wiedzą lekarzy i fizjoterapeutów wybieramy do naszego asortymentu coraz więcej modeli typu barefoot m.in. buciki Bobux. Dzięki temu, że stawiamy wyłącznie na modele sprawdzonych producentów, możesz mieć gwarancję maksymalnego dopasowania obuwia do stóp Twojego dziecka. Bogata oferta produktów sprawia, że zawsze masz w czym wybierać. Dokonanie zakupu w naszym sklepie internetowym jest opłacalne także ze względu na atrakcyjne ceny wszystkich artykułów. Prowadzimy uczciwą politykę cenową, więc nigdy nie stwierdzisz, że przepłaciłeś. Ponadto eksperci, których zatrudniamy, gwarantują fachowe doradztwo w przypadku, gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące oferty sprzedażowej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą, sprawdzenia szczegółowych informacji na temat konkretnych modeli butów, a także do dokonania zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl